Czemu warto zainwestować w system kominowy?

Czemu warto zainwestować w system kominowy?

Czemu warto zainwestować w system kominowy?

Budując kominek w domu nie powinniśmy oszczędzać na systemie kominowym. Gotowe zestawy, które oferują firmy produkujące systemy kominowe to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Dlaczego?

Przede wszystkim taki system zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania naszego kominka. Systemy kominowe zamawiamy bowiem u jednego producenta, dzięki czemu wszystkie jego części są doskonale ze sobą dopasowane i spełniają swoje funkcje w stu procentach. Dzięki temu, że wszystkie elementy całego systemu kominowego są do siebie dopasowane, unikamy błędów w ich montażu, który jest szybki i łatwy.

Znacznie szybszy i łatwiejszy od budowy komina tradycyjnego

Instalatorzy nie będą wykazywać się własną inwencją, która może być groźna podczas użytkowania. Co więcej większość gotowych systemów kominowych jest objęta bardzo długą gwarancją sięgającą nawet 30 lat eksploatacji, co daje nam pewność, że użytkowanie będzie bezpieczne, a w razie problemów uzyskamy szybką, fachową pomoc. Systemy kominowe zajmują mniej miejsca w pomieszczeniu niż kominy z murowaną obudową. Ich główną wadą jest to, że są znacznie droższe, szczególnie jeśli wybierzemy system ceramiczny. Ten ma jednak ogromną zaletę, swoją uniwersalność co do wyboru opału. Nie musimy o tym decydować na etapie budowy domu, jak ma to miejsce w systemach stalowych. Na rynku znajdziemy systemy kominowe składające się z dwóch głównych elementów: wkładu kominowego oraz obudowy. Kompleksowy system kominowy jednak na tym się nie kończy. Dodatkowo w zestawie kupimy od razu pozostałe potrzebne do instalacji i prawidłowej eksploatacji elementy.

Rodzaje kominków

Główne rodzaje systemów kominowych to kominy uniwersalne, kominy do kotła na paliwo stałe oraz kominy dwuprzewodowe (las, turbo, powietrzno-spalinowy). Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest komin uniwersalny, do którego można podłączyć każdy rodzaj kotła lub kominka – zarówno na paliwa stałe i płynne. W tym wypadku możliwa jest także zmiana sposobu ogrzewania bez przebudowy komina. Kominy uniwersalne wytrzymuj temperatury do 400 stopni.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz