Co jest nam potrzebne w kwiaciarni?

Wykonany tylko z kwiatów bukiet to zbyt mało, aby spodobał się on naszym klientom. Dlatego w każdej kwiaciarni konieczne są także materiały ozdobne i narzędzia, które ułatwią nam pracę.

W każdej kwiaciarni niezbędne są ułatwiające nam pracę narzędzia, ale także materiały ozdobne. Najbardziej podstawowy zestaw narzędzi powinien składać się z:
  • narzędzi do cięcia kwiatów: sekatorów, nożyczek i noży różnej wielkości;

  • narzędzi przeznaczonych do cięcia drutu: obcęgów i obcążków.

Dobrze prosperującą kwiaciarnię powinniśmy zaopatrzyć również w:
  • gąbkę florystyczną. Jest ona dostępna w dwóch rodzajach, można więc układać w niej zarówno kompozycje z kwiatów żywych, jak i ze sztucznych. W każdej kwiaciarni musi więc znaleźć się zielona gąbka florystyczna do kwiatów żywych i szara do kwiatów sztucznych lub suszonych;

  • różnej grubości drut, którym okręca się łodygi kwiatów;

  • taśmy florystyczne;

  • haftki rzymskie, które są przydatne przy wykonywaniu wieńców pogrzebowych;

  • akcesoria dekoracyjne: flizelina, organtyna, wstążki, koraliki.

W kwiaciarniach powstają nie tylko bukiety, ale także różnego rodzaju kompozycje. Ich wykonanie wymaga posiadania na stanie kwiaciarni także różnych naczyń, w których je można ułożyć. Niezbędne więc będą różnego rodzaju ozdobne doniczki (mogą być metalowe lub gliniane, różnorodne wiklinowe koszyki i kosze, wazony.

W pracy floryści potrzebują nie tylko podstawowych materiałów i narzędzi, które zostały wymienione wyżej, ale także szeregu akcesoriów pomocniczych. Wśród nich na uwagę na pewno zasługuje kolcownik. Dzięki temu narzędziu usunięcie kolców z łodyg róż trwa zaledwie kilka minut. Wiele kompozycji powstaje z wykorzystaniem specjalnego pistoletu na gorąco lub na zimno. Jeżeli chcemy stosować oba rodzaje pistoletu, zgromadźmy w kwiaciarni zapas obu rodzajów kleju. Ozdobne szpilki, nabłyszczacze do liści, mikrofony florystyczne, florety – to akcesoria stosowane w kwiaciarniach praktycznie na co dzień. Dzięki nim powstają piękne kompozycje, wiązanki i bukiety.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz