Budowanie nowoczesnych osiedli

Budowanie nowoczesnych osiedli

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe są dzisiaj znów w cenie, ponieważ kryzys finansowy, który skutecznie uniemożliwił większości młodych rodzin wnioskowanie o kredyt hipoteczny, wreszcie przeminął. Koniunktura na rynku nieruchomości bardzo szybko się rozkręca, dowodem czego są działania, jakie podejmują deweloperzy i nie tylko – w największych miastach i najszybciej rozwijających się regionach Polski bardzo aktywnie inwestuje cały sektor budowlany, zwłaszcza firmy związane z nieruchomościami.

Dla klientów szukających pomocy banków znów jest dobry moment na wnioskowanie o pożyczkę na zakup nowego mieszkania – o ile oczywiście rodzina posiada stabilne zatrudnienie i w miarę wysokie wynagrodzenie.

Nowi gracze na rynku nieruchomości

Kilka lat temu nawet to nie gwarantowało przychylności bankowych analityków. Nie bez znaczenia na szanse sprzedania mieszkania we Wrocławiu pozostaje także bez wątpienia rządowa akcja Rodzina na swoim, która opierała się przede wszystkim na współfinansowaniu ze środków skarbu państwa odsetek do kredytów hipotecznych. Dzięki temu bank zyskiwał dodatkowe zabezpieczenie, a klient miał do spłaty mniejszy kredyt, co ułatwiało przeskoczenie kryteriów finansowych. Bez względu na przyczyny ożywienia rynkowego, zainteresowanie nowymi mieszkaniami jest na tyle duże, że oprócz doświadczonych firm deweloperskich pojawiają się nowi gracze z własnym kapitałem, którzy także chcą zaproponować sprzedaż mieszkań na własnych warunkach.

Rola dewelopera i podwykonawców

Kluczem do sukcesu jak zwykle jest jednak posiadanie odpowiedniej lokalizacji oraz właściwej firmy, która wykona taką inwestycję. Rola dewelopera sprowadza się bowiem często do stworzenia projektu, kupienia działki i dopełnienia wszystkich formalności, a cała budowa realizowana jest już przez firmy zewnętrzne, wykonawców oraz ich podwykonawców. Na pewno nie zawsze wpływa to korzystnie na ostateczną jakość wykonania i może niekiedy prowadzić do zamieszania czy problemów w komunikacji. A w skrajnych przypadkach niekorzystnie wpływa także na przepływ gotówki od inwestora, przez wykonawców, do podwykonawców.

Skuteczna praca podwykonawców nie byłaby możliwa bez odpowiednich narzędzi. Nawet teoretycznie proste czynności, bez stosownych instrumentów nie mogłyby być wykonane tak precyzyjnie i szybko. Omówmy dla przykładu szlifowanie, gdyby nie odpowiednie rozwiązania, jak https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/narzedzia-do-szlifowania-nawierzchni-umozliwiajace-szlifowanie-i-polerowanie/ praca byłaby mniej skuteczna i zajmowałyby więcej czasu.  Nowe osiedla wówczas nie powstawałyby tak szybko, a my nie moglibyśmy się  wprowadzać do nowych mieszkań i domów.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz