Badania użyteczności stron WWW

Badania użyteczności stron WWW

W dzisiejszych czasach nie wystarcza już zaprojektować stronę internetową tak by spełniała ona jedynie walory estetyczne. Obecnie dużą rolę przykłada się do projektowania stron pod kątem ich najlepszej ergonomii. Zgodnie z zasadami użyteczności działają serwisy, które zajmują się świadczeniem tego typu usług.

Warto dodać, że przede wszystkim stawiają one na intuicyjność jak i również na łatwość z punktu widzenia użytkownika. Tak więc sukcesem strony internetowej jest przede wszystkim jej odpowiednie zaprojektowanie. Ma ona dzięki temu zdecydowanie większą konwersję i przyciąga więcej użytkowników aniżeli identyczny serwis, który to w nielogiczny i w nie intuicyjny sposób przedstawia informacje.

Sukces strony internetowej

Badania użyteczności stron WWWUżyteczność jest warunkiem sukcesu każdej strony internetowej. Testy funkcjonalne znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach wobec tego warto zgłosić się na usability szkolenia. Jedną cieszącą się sporym uznaniem metodą badania użyteczności jest eyetracking. Najprościej rzecz ujmując jest to rodzaj badania, które polega na śledzeniu gałek ocznych osoby, która to bierze udział w badaniu. A wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń, za pomocą których mierzy się różne czynniki poczynając od czasu koncentracji wzroku na danym elemencie czy na zbiorze elementów po wiele innych.

Zwiększenie efektywności

Jej celem jest zniwelowanie słabych punktów przez co możemy zwiększyć efektywność co w znacznej mierze wpływa również na satysfakcję użytkownika. Obecnie ta metoda jest niezwykle często wykorzystywana przez właścicieli serwisów internetowych, którym zależy na poprawie jej jakości poprzez korzystanie z jednej z najnowocześniejszych metod. Ta usługa jest polecana tym wszystkim, którzy zastanawiają się nad stworzeniem własnej strony internetowej bądź też na zmianie obecnego serwisu. Należy również uwzględnić, że mogą z niego skorzystać te osoby, które wdrożyły nowy serwis i chcą uzyskać fachowej opinii na jego temat. Kolejną metodą równie często wykorzystywaną jest projektowanie interakcji.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz