Auto pomoc – czy warto wykupić pakiet?

Auto pomoc – czy warto wykupić pakiet?Wybór ubezpieczenia samochodu wiąże się nie tylko z poszukiwaniem najbardziej korzystnego OC, ale też z podjęciem decyzji co do zabezpieczeń dodatkowych.

Firmy ubezpieczeniowe oferują ich całe mnóstwo. Wśród nich są także pakiety assistance, czyli zapewniające szybką pomoc w razie problemów w drodze.

Kto powinien wykupić pakiet auto pomoc?

To propozycja skierowana do absolutnie każdego kierowcy. Niezależnie od tego, czy jeździ się zwykle w długie trasy, czy raczej blisko miejsca zamieszkania, zdarzają się rozmaite sytuacje. Może to być rozładowany akumulator, drobny wypadek, a także zdarzenia poważniejsze, jak pożar czy wybuch, który uszkodził i unieruchomił samochód. Usługi typu assistance pozwalają zaoszczędzić pieniądze, a także gwarantują spokój i poczucie bezpieczeństwa na drodze. Nie zawsze istnieje przecież możliwość szybkiego wezwania kogoś bliskiego lub znajomego na pomoc. Z kolei pomoc drogowa, holowanie lub laweta sporo kosztują. Wykupienie stosownego pakietu pozwala uniknąć takiego wydatku. Na co najlepiej zwracać uwagę, wybierając tego typu dodatek do ubezpieczenia?

Pakiet na miarę

Pakiety auto pomoc różnią się między sobą zakresem usług. Warto dobrze zastanowić się, jaka odmiana pakietu będzie najbardziej przydatna. Ktoś, kto raczej nie wyjeżdża poza granice kraju, nie potrzebuje usług assistance rozszerzonych na teren całej Europy, oraz zapewniających pokrycie kosztów przelotu samolotem do domu. Za to na pewno będzie czuł się bezpieczniej ze świadomością, że gdy niedaleko miejsca pracy zdarzy się stłuczka lub pęknie opona, pomoc pojawi się szybko.

Warto także uważnie wczytać się w zakres usług, jakie oferuje dany pakiet. Niektóre ograniczają pomoc jedynie do przypadków, w których klient znajduje się dalej, niż 20 lub 30 kilometrów od domu. Inne z kolei nie przewidują zwrotu opłaty za lawetę, jeśli zachodzi konieczność przetransportowania uszkodzonego pojazdu dalej, niż na określoną liczbę kilometrów. Nie wszystkie usługi są jednak przydatne dla każdego kierowcy.

Sprawdź również http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-pomoc/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *