Akcesoria kominkowe: kratki wentylacyjne

We wnętrzach, w których płonie ogień panuje bardzo miła, przyjazna atmosfera. Stąd też do naszych domów powracają kominki. Coraz częściej wybieranym typem kominków są kominki z zamkniętym paleniskiem. Wkład kominkowy ma przeszklone drzwiczki; dzięki temu możemy podziwiać płonące w nim drwa. Drzwiczki sprawiają też, że użytkowanie kominka jest bardziej bezpieczne. Kominek z wkładem to nie tylko dekoracja wnętrza. Jest wybierany przez osoby, które stawiają na rozwiązania ekonomiczne; kominek z wkładem pozwala chociaż trochę zmniejszyć wydatki ponoszone na ogrzewanie domu. Wystarczy wybudować system kanałów, aby wykorzystać kominek do ogrzewania pozostałych pomieszczeń w swoim domu.

Rola, jaką pełni kratka wentylacyjna

Elementem, który jest niezbędny przy kominku z wkładem jest kratka wentylacyjna. Tych kratek tak naprawdę będziemy potrzebować więcej; oprócz kratki wlotowej niezbędna jest również kratka wylotowa. Kratka wentylacyjna ma do spełnienia bardzo ważną rolę. Stanowi dla wkładu zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Materiały używane na kratki wentylacyjne

Materiałem najbardziej popularnym jest blacha. Do produkcji blachy na kratki wentylacyjne wykorzystuje się stal nierdzewną. Trwałość i estetyczne wykończenie nadaje kratce wykończenie: maluje się proszkowo albo galwanizuje. Kratki wentylacyjne można kupić w różnych kolorach, kształtach i wielkościach. Bez trudu wśród kratek znajdziemy takie, które najlepiej będą pasować do wnętrza, w którym znajduje się kominek.

Kratka z żaluzjami czy bez?

Producenci kratek oferują kratki z żaluzjami albo bez żaluzji. W przypadku wybierania kratek do pomieszczenia z kominkiem zdecydowanie należy kratki kupić bez żaluzji. Do zamknięcia żaluzji może dojść przypadkiem. Sytuacja taka może zagrażać zdrowiu, a w skrajnych sytuacjach nawet życiu osób, które przebywają w pomieszczeniu, w którym pali się ogień w kominku. Warto wiedzieć, że rozmiar kratki wentylacyjnej dobiera się do mocy, jaką ma wkład kominkowy. Informacja na ten temat znajduje się w dołączonej do niego instrukcji producenta. Szeroki wybór kratek wentylacyjnych znajdziesz m.in. na stronie: https://kratki.com/sklep/pl/category/10/kratki

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz