Akcesoria do pielęgnacji psa: kupujemy szczotkę

Akcesoria do pielęgnacji psa: kupujemy szczotkę

Akcesoria do pielęgnacji psa: kupujemy szczotkę

Osoby, które decydują się na posiadanie psa nie mogą zapomnieć, że wiązać się z tym będzie mnóstwo obowiązków. To nie tylko codzienne spacery bez względu na panującą na dworze aurę. Właściciel psa powinien pamiętać także o regularnej pielęgnacji sierści pupila.

O tym jak ona będzie zadecyduje nie tylko dieta bogata w witaminy i składniki mineralne. Koniecznym zabiegiem w trosce o zdrową, lśniącą i piękną sierść jest także jej regularne szczotkowanie. Do pielęgnacji psiej sierści można kupić mnóstwo różnych akcesoriów; do tych, które wybierane są wyjątkowo chętnie należą szczotki.

Szczotka dla psa: druciana czy z włosia?

Wśród szczotek dla psów wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje: włosiane i druciane. O tym jaka szczotka będzie lepsza decyduje rodzaj sierści. Inną należy wybrać dla psa długowłosego, a inną dla krótkowłosego. Szczotkowanie psów długowłosych zajmuje mało czasu i wysiłku. W ich przypadku dobrze ze szczotkowaniem poradzi sobie szczotka włosiana. Ale pamiętajmy, że najlepsza jest ta z naturalnego włosia. W przypadku psów długowłosych sprawa trochę się komplikuje. Pielęgnacja ich sierści wymaga więcej czasu. Nie wystarczy też tylko jedna szczotka. Dla psów z długą sierścią potrzebne są dwie: włosiana i druciana. Wybierając się na zakupy pamiętajmy, że trzeba szukać szczotki dobrej jakości.

Nie może ona wyrywać psu sierści, nie może go także drapać

Szczotki z naturalnego włosia mają włosie różnej gęstości i długości. Dla psów, które maja średnio długą sierść, można kupić szczotkę, która ma raczej rzadkie i krótkie włosie. Szczotka z włosiem długim i rzadkim sprawdzi się do pielęgnacji sierści bardzo długiej. Kupując szczotkę drucianą przyjrzyjmy się jak wykonane są szpilki. Szczotka z zaokrąglonym szpilkami jest najlepsza. Dla psa z jasną sierścią warto kupić szczotkę, która ma szpilki wykonane z mosiądzu. Szczotka ze szpilkami ze stali nie tylko brudzi okrywą włosową psa, ale także ją elektryzuje. Odrębnym rodzajem szczotek są pudlówki. Większość psów nie lubi być nimi czesana, są bowiem ostre.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz