Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemneNa rynku urządzeń AGD i RTV pojawiają się coraz bardziej zautomatyzowane nowości. Jeszcze kilka lat temu ciężko byłoby sobie wyobrazić odkurzacz, który bez zbędnej pomocy samodzielnie odkurza całe mieszkanie. Dzisiaj jest już to możliwe. Automatyczny odkurzacz to stały gość współczesnego gospodarstwa domowego.

Jak to działa?

Automatyczny odkurzacz nazywany także robotem sprzątającym, to przemyślane, ale nie nazbyt skomplikowane urządzenie, bazujące na systemie czujników oraz mechanizmie zamiatania i wciągania kurzu do specjalnego zbiornika. Energia czerpana z ładowanych akumulatorów i brak przewodu zasilającego sprawia, że jest to bardzo wygodne i efektywne urządzenie, nie wymagające naszego nadzoru.

Odpowiednia komunikacja procesora oraz czujników sprawia, że automatyczny odkurzacz nie spadnie ze schodów, ponieważ wyczuwa nagłe obniżenia terenu Nie będzie również bezmyślnie próbował staranować ściany, a jeśli uderzy o jakiś przedmiot – przez zniszczeniem chronią go specjalne zderzaki. Ponadto, w przypadku zbyt niskiego poziomu zasilania, powróci do stacji dokującej.

Zalety urządzenia

Niekwestionowaną zaletą robota odkurzającego jest oczywiście bezobsługowość, oszczędność czasu i wysiłku. Urządzenie trafia w miejsce, w które sami czasami zapominamy zajrzeć podczas sprzątania. Warte podkreślenia są także niskie koszty eksploatacji. Wbudowany filtr wystarczy jedynie regularnie czyścić. Automatyczny odkurzacz nie pobiera też tak dużych ilości prądu w porównaniu do tradycyjnego urządzenia, podłączanego za pomocą kabla do wtyczki.

Nowinki technologiczne

Popularność robotów odkurzających napędza coraz to nowe pomysły wynalazców. Jednym z nowszych jest dodanie do szerokiej gamy funkcjonalności – funkcji antybakteryjnej, która dzięki specjalnej powłoce nanosrebra, eliminuje mikroorganizmy, a także blokuje rozwój. Innym ciekawym rozwiązaniem jest tzw. wirtualna ściana, a więc granica, którą ustawiamy automatycznie np. odgradzając bawiące się na podłodze dziecko, psa czy szerokie wyjście na wilgotny taras.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *