Social media są wśród nas

W dzisiejszych czasach chyba już każdy posiada konto na Facebooku czy Instagramie. Social media dla większości z nas służą do kontaktu ze znajomymi. Facebook powstał w 2004 roku i początkowo miał służyć dla uczniów szkół średnich i studentów uniwersytetów i collage’ów.

Twórcą fejsa jest Mark Zuckerberg. Początkowym zamysłem fejsa było rejestrowanie się w celu szukania i odnajdywania szkolnych znajomości.

Obecnie portal zrzesza miliony użytkowników i nie służy już tylko do kontynuowania szkolnych znajomości. Dzięki niemu ludzie także zarabiają pieniądze. Facebook ma mocną siłę przebicia i dzięki niemu można dotrzeć do sporej ilości odbiorców.

Social media są wśród nasCelebryci w mediach

Na mediach społecznościowych swoje konta mają też pozakładane popularne osoby i gwiazdy. Dzięki niemu, celebryta może utrzymywać kontakt ze swoimi fanami. Może wstawiać zdjęcia i pokazywać wszystkim swoje życie: co dzisiaj jadł, czy gdzie był.

Jednak wszystko to ma swoje dobre i złe strony. Dobrą jest to, że może utrzymywać kontakt ze swoimi wielbicielami, a złą, że niektórzy mogą to wykorzystać w złej wierze.
Dlatego trzeba bardzo uważać, co wstawia się na Facebooku czy Instagramie. Nie powinniśmy każdego naszego kroku dokumentować na mediach społecznościowych, bo mogą to wykorzystać osoby, które chcą nam zaszkodzić. Na przykład złodzieje, którzy będą widzieli, jak mieszkamy, czy gdzie wychodzimy.

Media społecznościowe mogą służyć do promowania działalności gospodarczej. Wiele firm decyduje się na taką formę promocji. Wystarczy w odpowiedni sposób wstawiać posty i mieć odbiorców. Ilość tak zwanych like’ów może się przełożyć na zarobienie na prawdę fajnych pieniążków.

Polski Facebook

Polskim odpowiednikiem Facebooka jest portal Nasza Klasa. Został stworzony przez naszych rodaków w 2006 roku. Na początku istnienia, zrzeszał bardzo dużą ilość ludzi. Cel był podobny jak na fejsie, że mamy kontaktować się z naszymi szkolnymi znajomymi. Większość wstawiała zdjęcia i pokazywała swoim znajomym, jak wyglądają po latach.

Media społecznościowe używane w odpowiedni sposób, mogą nam przynieść wiele korzyści. Możemy dzięki nim zarabiać pieniądze, a także cieszyć się popularnością. Należy pamiętać, że jednak trzeba zachować trochę prywatności dla siebie, bo ktoś może to wykorzystać w złej wierze.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *