O social mediach i dzieciach

Tym razem zajmiemy się social mediami. Żyjemy w czasach kiedy, social media zaczynają odgrywać coraz większą rolę w naszym życiu i nawet nie ma co na ten temat dyskutować. Zacznijmy od tego, że social media są bardzo dobrym rozwiązaniem, ale tylko w sytuacji, kiedy korzysta się z nich w sposób wyważony. Nie trudno zauważyć, że tego bardzo często brakuje i to w szczególności dotyczy naszych pociech. Tak, dobrze słyszycie, mowa o dzieciach. Wielokrotnie jest tak, że rodzice widzą, że dziecko jest na Facebooku, czy Instagramie a po dwóch godzinach dalej jest tak samo (naturalnie jest to bardzo ogólnikowe przedstawienie i rzeczywistość może się różnić, po prostu chodzi o pokazanie skali problemu).

Dlaczego tak się dzieje?

O social mediach i dzieciachZ całą pewnością każdy przypadek musi być rozpatrywany w sposób indywidualny, ale w zasadzie można dokonać pewnego podziału. Z jednej strony jest sytuacja, w której rodzice absolutnie nie reagują, a z drugiej mamy do czynienia z reakcją nie przynoszącą skutku. Skupmy się może na tym drugim przypadku. To, że kontakt na linii rodzic – dziecko nie musi być dobry, wiadomo nie od dziś. Niemniej, nie może być tak, że to dziecko decyduje, a nie rodzic. W przeciwnym razie dojdzie do sytuacji kiedy odpowiedzialność za wychowanie będzie można przerzucić na Facebooka czy Instagram.

Nie wychowujmy dzieci przez internet

Facebook czy Instagram to social media a nie programy do wychowywania dzieci. Najwyższa pora, aby sprawy przyjęły odpowiedni obrót. Wielokrotnie mówi się o tym, że kiedyś dzieci więcej czasu spędzały na dworzu i jest to absolutna prawda, ale na dobrą sprawę takie słowa nie zmieniają rzeczywistości. Mówimy jak jest i przechodzimy do porządku dziennego. Najwyższa pora, aby się to zmieniło, w końcu chodzi tu o nasze dzieci. Czy może być coś ważniejszego od własnego dziecka? Naturalnie, że nie może być. Każdy rodzic na pewno to wie, ale najwyższa pora, aby teoria zaczęła mieć swoje zastosowanie w praktyce. W końcu bez wątpienia to praktyka odgrywa w naszym życiu największą rolę (tak było i będzie).

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *