Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie z funduszem kapitałowym?

Jeżeli chodzi o ubezpieczenia na życie, to na chwilę obecną oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo bogata. Znajdziemy wśród nich nie tylko ubezpieczenia o charakterze ochronnym, ale także zyskujące coraz większą popularność ubezpieczenia kapitałowe. Są one droższe od klasycznych polis ochronnych, ale w zamian dają większe korzyści. Dlaczego więc warto wybrać ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym? Co na tym zyskamy?

Możliwość zainwestowania nadwyżek pieniężnych

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie z funduszem kapitałowym?Wybierając polisę z funduszem kapitałowym zakład ubezpieczeń otworzy dla nas specjalne subkonto, na które będziemy mogli w dowolnym momencie wpłacić dowolnej wysokości kwoty pieniędzy, które mamy do swojej dyspozycji. Dzięki temu zwiększymy wartość posiadanej polisy i będziemy mogli oszczędzać.

Funkcja ochronna

Ochrona życia i zdrowia to podstawowe zadanie każdej polisy zarówno tej o charakterze wyłącznie ochronnym, jak również tej z funduszem kapitałowym. W większości towarzystw ubezpieczeniowych klienci mają możliwość dokupienia do każdej polisy opcji dodatkowych. Możemy na przykład dokupić ubezpieczenie pobytu w szpitalu.

Zabezpieczamy przyszłość swoich dzieci

Taką możliwość dają dzisiaj oferowane przez zakłady ubezpieczeń nowoczesne ubezpieczenia z funduszem kapitałowym. Dzięki nim możemy nie tylko gromadzić oszczędności, ale i zabezpieczyć dzieci. W chwili, kiedy rodzice odniosą obrażenia w wypadku na tyle ciężkie, że będą niepełnosprawni lub w chwili ich śmierci, dzieciom zostanie wypłacone odszkodowanie.

Oszczędzamy na emeryturę

Wiele osób uważa, że jest to jedna z największych zalet ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. Wybierając takie ubezpieczenie możemy oszczędzać na okres, kiedy nasze dochody będą niższe, ponieważ zakończyliśmy okres swojej aktywności zawodowej i przeszliśmy na emeryturę.

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym ma wiele zalet. Wprawdzie płacimy wyższe składki, jednak zyskujemy w zamian o wiele więcej. Jest to więc rozwiązanie z pewnością bardziej korzystne od zwykłej polisy na życie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *